Skip to main content

Intervenție dificilă a pompierilor pentru salvarea unei vaci care a căzut într-o fântână adâncă de 7 metri! Trei ore a durat operațiunea

XPilates & Spa

Pompierii din cadrul Detașamentului Reșița au intervenit, astăzi, în satul Bărbosu, comuna Ramna, pentru salvarea unei bovine căzute într-o fântână adâncă de aproximativ șapte metri.

Intervenția a avut loc în urma unui apel la numărul unic de urgență 112. Ajunși la fața locului, salvatorii au constatat că animalul era aproape complet acoperit de apă și se afla în pericol de hipotermie.

Pentru a reduce riscurile și pentru a putea interveni în siguranță, pompierii au evacuat apa din fântână cu ajutorul unei motopompe.

Ulterior, cu sprijinul unui vecin, care a pus la dispoziție un tractor, bovina a fost ridicată cu grijă, folosind echipamentele din dotarea autospecialei de intervenție.

Operațiunea de salvare a durat aproximativ trei ore și s-a încheiat cu succes, animalul fiind scos în siguranță din fântână.

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Pompierii din cadrul Detașamentului Reșița au intervenit, astăzi, în satul Bărbosu, comuna Ramna, pentru salvarea unei bovine căzute într-o fântână adâncă de aproximativ șapte metri. Intervenția a avut loc în urma unui apel la numărul unic de urgență 112. Ajunși la fața locului, salvatorii au constatat că animalul era aproape complet acoperit de apă și […]
Comunitatea Universității de Vest din Timișoara (UVT) a invitat și la acest final de an studenții, cadrele didactice și cercetătorii, să ia parte la evenimentele prin care sunt marcate, ca în fiecare an, momentele premergătoare sărbătorilor creștinești de la final de an.
Accident în lanț, pe autostradă, pe sensul de mers Timișoara-Lugoj, în zona localității Iosifalău! Opt mașini au fost implicate în coliziune.
Un accident de circulație în care au fost implicate o autoutilitară și un autoturism s-a produs, în această dimineață, în localitatea Hărțăgani, comuna Băița din județul Hunedoara.
Palatul Copiilor din Timișoara a participat la Gala de Excelență „Simfonia creației”, un eveniment național dedicat educației nonformale, desfășurat la Palatul Parlamentului din București.
Accident grav pe Centura Timișoara Sud, în apropiere de intersecția cu Drumul Boilor. Trei mașini în care se aflau șase persoane au fost implicate.
Programul cu publicul se modifică în perioada 22.12.2025-09.01.2026, la Compartimentele arhivă şi registratură, precum şi la Biroul de Relaţii cu Publicul şi Apostilă din cadrul la Tribunalul Timiș.