INCREDIBIL Ce au găsit polițiștii locali sub un pod, în timp ce patrulau cu șalupa pe Bega?


Surpriză pentru polițiștii locali ce patrulează cu șalupa pe Bega.
CITEȘTE ȘI: RESTRICȚII de circulație în zona Autostrăzii A1! Vezi aici anunțul celor de la Drumuri
Agenții locali au observat noaptea trecută, în jurul orei 02.30, sub Podul Mihai Viteazul, un grup de cinci persoane care stăteau înghesuite, încercând să se ascundă. Oamenii legii au încercat să identifice persoanele, însă și-au dat seama că este vorba despre migranți și nu au putut comunica cu ei pentru că nu cunoșteau nici limba română și nici limba engleză, decât foarte puțin, și nu dețineau documente asupra lor.
CITEȘTE ȘI: Zeci de migranţi, săltaţi de poliţişti! Aceştia îşi făcuseră o tabără chiar în Timişoara
Persoanele în cauză susțineau că sunt din Iran și Kurdistanul irakian. Acestea au fost preluate de polițiștii de la Secția 5 care au sosit și ei la fața locului, urmând să se stabilească identitatea lor și situația în care sunt.
Distribuie pe rețele de socializare
Alte articole

Vreme frumoasă de Paște, în toată țara! Vor fi temperaturi ridicate, iar izolat, își vor face apariția și ploile

Tânără bătută în propria casă, de doi indivizi cu fețele acoperite! Ce au descoperit polițiștii, când i-au identificat pe agresori?

Video: Tragedie, în Vinerea Mare! Un mort și doi răniți, într-un accident violent! Victima decedată a ars în mașina care a luat foc, după impact

Atenție! Tichetele sociale pentru nou-născuți acordate mămicilor, de Direcția de Asistență Socială, expiră la sfârșitul lunii mai!

Rugbiștii și baschetbaliștii timișoreni, pe teren, în Vinerea Mare! Ambele partide sunt în deplasare

Studentă de 19 ani s-a aruncat de la etaj, după o ceartă cu iubitul! Tânăra a ajuns la spital

RETIM și ADID Timiș lansează prima campanie de colectare GRATUITĂ a deșeurilor textile în Zona 1 Timișoara

VIDEO Impact violent între două mașini! Trei oameni au fost răniți și au ajuns la spital

Accident mortal, pe o șosea din vestul țării! A fost solicitat și elicopterul SMURD

Bărbat dispărut de mai bine de 24 de ore! A fost în vizită la rude, după care n-a mai răspuns la telefon

Mașină mistuită de flăcări, pe autostrada A1! Pompierii au intervenit de urgență

Bursa Locurilor de Muncă – ediție specială în aer liber, la Bastionul Theresia din Timișoara! Când are loc evenimentul?

Casieriile Aquatim închise de Paște! Programul va reveni la normal din 23 aprilie!

Program modificat la Direcția de Evidență a Persoanelor, în perioada sărbătorilor pascale! Funcționează doar Biroul Decese

50 de milioane de euro, puse la bătaie de Primăria Timișoara, pentru reabilitarea rețelei de termoficare, pe un traseu de 13 kilometri!

Sfârșit cumplit pentru un tânăr de 37 de ani! A murit înecat într-un canal cu apă, neacoperit! Polițiștii timișoreni au început o anchetă

Tragedie fără margini! O fată de 16 ani a fost găsită spânzurată de geam, în propria casă, la Timișoara! Polițiștii au început o anchetă

Anchetă a Poliției, la Liceul Tehnologic de Vest, după ce au fost descoperiți muncitori cazați în internat! Conducerea școlii, suspectată de evaziune fiscală
Alte articole










Lasă un răspuns