Se împlinesc 35 de ani de când Timișoara a învins regimul comunist și a devenit oraș liber, iar, ca în fiecare an, de la ora 12:00, s-a auzit sunetul sirenelor!
Scris de Sursa de Vest în 20 decembrie, 2024. Publicat în Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Sunetul sirenelor s-a auzit din nou la Timișoara, la 35 de ani de când devenea primul oraș liber! Momentul, marcat și printr-o gală specială, la care vor participa reprezentanți din 15 țări!