69,2% dintre timișoreni consideră că orașul lor se îndreaptă într-o direcție bună, în timp ce 26,5% spun că direcţia este complet greşită, conform Barometrului privind calitatea vieții în Municipiul Timișoara, realizat în anul trecut, de Universitatea de Vest din Timișoara, în colaborare cu Primăria Municipiului.
Scris de Bianca Albei în 22 iulie, 2024. Publicat în Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Traficul aglomerat, lipsa locurilor de parcare și mizeria din oraş, cele mai mari nemulţumiri ale timişorenilor! A fost prezentat Barometrul calității vieții, realizat de UVT