Zi de doliu la Timișoara! 17 Decembrie 1989, ziua în care timișorenii au devenit martiri

Ziua de 17 Decembrie este zi de doliu pentru Timișoara!

Ziua de 17 Decembrie este zi de doliu pentru Timișoara!

Cutremur în această dimineață, în estul județului Timiș!

Un medic din Timiș este acuzat de faptul că se poartă urât cu pacienții și este agresiv verbal.

CCIA Timiș sprijină regiunea carboniferă Gorj în tranziția de la dependența economică ridicată de cărbune la opțiuni sustenabile.

Autospecială pentru păstrare temporară și transport în regim frigorific, instalată la Spitalul Victor Babeș Timișoara.

Timișorenii riscă să rămână fără căldură și apă caldă, în plină iarnă. Situația companiei de termoficare este critică.

Tradiționala Acțiune de Crăciun organizată de suporterii poliști și de Politehnica Timișoara continuă și în acest an, în ciuda restricțiilor impuse de pandemie.

Guvernul a publicat lista actualizată țărilor pentru care se impune carantina la sosirea în România.

Anul acesta se împlinesc 31 de ani de la Revoluție, iar autoritățile din vestul țării vor marca acest eveniment, însă în condiții speciale ținând cont de contextul pandemic.

Retim preia serviciile de colectare şi transport a deşeurilor municipale de la locuitorii, societăţile comerciale şi instituţiile publice din comuna Giarmata – localitățile Giarmata și Cerneteaz.

Accident rutier grav, petrecut în urmă cu foarte puţin timp pe Calea Martirilor din Timişoara.

Elevii vor face școala online până la vacanța de iarnă. Hotararea a fost luată ieri de Comitetul Național pentru Situații de Urgență si semnata de premierul demisionar Ludovic Orban.

Incendiu violent pe autostrada A1 Timișoara-Arad. Un tir a luat foc în mers.

Camera de Comerț Timiș este partener într-un proiect care sprijină regiunea carboniferă Gorj, în tranziția de la dependența economică ridicată de cărbune la opțiuni sustenabile!