Hristos a înviat! Bisericile din Timiş au devenit neîncăpătoare pentru miile de credincioşi care au venit să ia lumină!
Creştinii ortodocşi celebrează astăzi Învierea Domnului, iar de acum, timp de 40 de zile, salutul este „Hristos a înviat!”, iar răspunsul, „Adevărat a înviat!”.












