Un alt meci în deplasare pentru baschetbaliștii timișoreni! De data aceasta, Leii din Banat înfruntă CSM CSU Constanța
SCM Timișoara evoluează pe teren străin și în etapa a doua din returul Ligii Naționale de baschet.
SCM Timișoara evoluează pe teren străin și în etapa a doua din returul Ligii Naționale de baschet.
Angajații de la Maternitatea Odobescu din Timișoara au ieșit în stradă! Lor li s-au zeci de mămici dar și simpli timișoreni, care au pornit în marș spre Primărie, unde vor protesta până la ora 16.00.
Colterm anunță întreruperea apei calde și căldurii, mâine, la punctul termic 17A, din cauza unei defecțiuni apărute la rețeaua primară de termoficare.
Un angajat al unei firme de securitate care asigură paza in incinta magazinelor Kaufland și-a găsit sfârșitul la locul de muncă.
Primăria Timișoara vrea să completeze echipa administrației locale și scoate la concurs cinci posturi vacante.
RETIM Ecologic Service S.A. și ADID Timiș informează locuitorii din Zona 0 Ghizela, județul Timiș, despre importanța colectării separate a deșeurilor periculoase din menajer. Mâine începe prima astfel de campanie trimestrială din 2025.
Atenție la înșelăciuni! Este avertismentul polițiștilor, după ce au fost înregistrate mai multe infracțiuni de fraudă, comise prin metoda de înșelăciune cunoscute sub numele de „Schema 1800”.
S-a dezlănțuit iadul, în această dimineață, când proprietarii unei case s-au trezit cu gospodăria în flăcări și au cerut imediat, ajutorul pompierilor.
La Timişoara a început plata taxelor şi impozitelor locale, iar în prima oră, aproape 600 de persoane s-au grăbit să şi le achite.
O anchetă amplă este în plină desfășurare, la această oră, după ce medicii au alertat Poliția despre un caz mai puțin obișnuit.
Scancal de proporții, reclamat de vecinii care au sunat la 112 să anunțe strigătele care se aud dintr-un apartament apropiat.
Două mașini s-au ciocnit violent, în această dimineață, la Timișoara, după ce una dintre ele a pătruns în intersecție pe culoarea roșie a semaforului.
Incendiu violent, în această dimineață, la o clădire de birouri, unde au ajuns de urgență, mai multe echipaje de pompieri.
Veste bună pentru nostalgici! Muzeul Național al Banatului anunță redeschiderea expoziției „Între memorie și uitare: Familii nobile din Banat în perioada modernă”.