Skip to main content

Alertă! Un deținut a evadat de la un punct de lucru din apropierea penitenciarului! Dacă l-ați văzut sunați la 112

Retim – Fereşte-te de eticheta roşie!

Este alertă maximă, după ce un deținut a evadat dintr-un punct de lucru chiar din apropierea penitenciarului!

Individul era încarcerat în Penitenciarul Deva, unde executa o pedeapsă pentru furt calificat.

Astăzi, în timp ce se afla la un punct de lucru în exterior, a evadat. Polițiștii au început imediat căutările.

La data de 15 iulie 2024, în jurul orei 13:50, un bărbat de 31 ani, din comuna Gurghiu, județul Mureș, în timp ce se afla la un punct de lucru, situat în apropierea Penitenciarului Deva, în calitate de persoană privată de libertate, ar fi evadat. La momentul evadării, bărbatul era îmbrăcat în tricou alb, pantaloni negri, încălțăminte cu dungi albe”, transmite IPJ Hunedoara.

La acest moment, polițiștii cu sprijinul structurilor specializate în astfel de situații desfășoară activități de căutare și depistare a persoanei evadate.

Persoanele care dețin informații utile cu privire la depistarea bărbatului sunt rugate să anunțe de urgență cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la numărul de urgență 112.

Distribuie pe rețele de socializare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.


Alte articole

Prezent la Timișoara cu ocazia primei ediţii a Festivalului Filmului de Limbă Portugheză, Ricardo Guerra Araújo, ambasadorul Republicii Federative a Braziliei în România, s-a întâlnit în data de 8 mai cu Președintele CCIA Timiș, Florica Chiriță.
Cu ocazia Zilei Internaționale a Muzeelor, sărbătorită anual, la nivel mondial, în data de 18 mai, Muzeul Național de Artă Timișoara oferă acces gratuit vizitatorilor în acest weekend.
Un copil în vârstă de doar 6 ani a ajuns la spital în urma unui accident rutier grav petrecut în apropiere de Timișoara, unde un tractor a lovit în plin, o mașină.
Societatea de Transport Public Timișoara anunță că, sâmbătă, 17 mai, în intervalul orar 12.00 – 19.00, vor avea loc modificări în circulația mijloacelor de transport public, ca urmare a desfășurării celei de-a 9-a ediții a evenimentului sportiv The Color Run.
Sunt milioane de români care muncesc cinstit. Care n-au avut pile, relații sau noroc. Oameni care au plecat afară să spele bătrâni, să care saci în depozite, să tragă cabluri prin ploaie. Sau care au rămas aici, și și-au rupt spatele la muncă ca să-și crească copiii.