Universitatea de Științele Vieții ”Regele Mihai I” Timișoara face un pas important pentru obținerea unei autonomii energetice sustenabile. A accesat aproape 2,5 milioane de euro din Fondul pentru modernizare, gestionat de Ministerul Energiei, pentru realizarea unui parc fotovoltaic.
Scris de Sursa de Vest în 25 iunie, 2025. Publicat în Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Universitatea de Științele Vieții Timișoara va avea parc fotovoltaic, finanțat din fonduri europene