Muzeul Național al Banatului a pregătit, pentru iubitorii de artă și istorie, o expoziție foto-documentară, intitulată „170 de ani de la înființarea Episcopiei Greco-Catolice de Lugoj (1853-2023)”.
Scris de Sursa de Vest în 21 octombrie, 2024. Publicat în Cultură, Eveniment, Știri. Niciun comentariu la Muzeul Național al Banatului te invită să descoperi povești fascinante într-o expoziție foto-documentară de neratat!