Campania arheologică a Muzeului Național al Banatului, desfășurată în situl de la fosta Mănăstire cisterciană din Igriş, una dintre cele mai importante din Regatul Maghiar medieval, s-a încheiat!
Scris de Violeta GHIMBOAŞĂ în 29 august, 2019. Publicat în Eveniment. Niciun comentariu la Descoperire istorică de mare valoare la Igriș, județul Timiș! Zidurile unei biserici medievale și schelete umane, scoase la lumină de arheologi